OKULLARIMIZ

Mezun Kursu


2016-2017 eğitim öğretim yılında Kültür Eğitim Kurumlarının tüm şubelerinde mezun öğrencilere üniversiteye hazırlık programı uygulanacaktır.

Kültür Eğitim Kurumları’nda mezun öğrenciler için dersler, 24 Eylül 2016 tarihinde başlayıp 4 Haziran 2017 tarihine kadar devam edecektir. Öğrencilerimiz derslerden hafta sonları istifade edebilirler.

Cumartesi günleri dersler öğleden sonra, saat 13:00’da başlayarak 6 ders saati sürer. Pazar günleriyse derslerimiz sabah 09:00’da başlayıp, öğlen 16:00’a kadar devam edecektir. Haftada 12 saat ders saati, 2 saat de etüt saati olmak üzere toplamda 14 saat eğitim verilecektir.

Sayısal ve Eşit Ağırlık alanlarına uygun sınava hazırlık programları oluşturularak, öğrencilerin kendi bölümlerine ait derslerden daha rahat faydalanabilmesi amaçlanacaktır. Sayısal alandaki öğrencilere “Matematik, Geometri, Fizik, Kimya ve Biyoloji” dersleri; Eşit ağırlık alanındaki öğrencilere de “Türkçe, Matematik, Geometri, Tarih, Coğrafya, Felsefe” dersleri verilecektir. Yıl içerisinde 14 YGS denemesi ve 10 LYS denemesi uygulanarak, öğrencilerimize sınav bilincinin aşılanması için gerekli çalışmalar yürütülecektir.

Derslerimizin işlenmesinde Akıllı Tahtalardan faydalanılacak olup; öğrencilerimiz, zamanın şartlarına uygun ve daha hızlı bir şekilde bilgiye erişebilme imkanına sahip olacaklardır. Öğrencilerimiz dersleriyle ilgili anlık bilgilerini ve gelişimlerini okullarımızın idarelerinden alabilecekleri şifre aracılığıyla “Digital Ayna”dan takip edebilir ve evlerinden kendi bilgisayarlarıyla da “Digital Ayna”ya bağlanabilirler. İsteyen öğrenciler, hafta içleri, okulumuzun açık olduğu her saat diliminde bireysel çalışmalarını okulumuzda gerçekleştirebilirler. 1 yıl boyunca 408 saat net ders, 102 saat sınav ve 58 saat de etüt uygulaması gerçekleştirilerek; toplamda 568 saatlik eğitim verilecektir.

Öğrencilerimiz sene içerisinde hiçbir zaman yalnız kalmayacaklar ve sene içerisinde uygulanacak olan 6 farklı test ve envanterle, gelişim süreçleri, danışman öğretmenleri ve rehber öğretmenleri tarafından birebir takip edilecektir.