Tarihçe

Tarihçe

1979 yılında İstanbul Beyazıt’ta tek şubesi ile “Öyle bir genç ki Kültür’lü” iddasıyla eğitim hayatına başlayan “Kültür Dersaneleri”, 1990 yılında büyük bir atılım yaparak yeni şubeler açmaya başlamıştır. 

“Kültür Dersaneleri” Türkiye genelinde yer alan kurumlarının yanında eğitim faaliyetlerini yayıncılık alanında da sürdürmüş, kaliteli ve kapsamlı dokümanlarını öğrencilerin hizmetine sunmuştur.

Özellikle yaptığı “yenilik”lerle öne çıkan Kültür Dersaneleri, 1999’da hazırladığı “Kültür Digital” eğitim teknolojileri projesi ile Türkiye’de üniversite hazırlık alanında bir ilki gerçekleştirmiştir.

Bugün; İstanbul’da  ve Ankara'da 31, Anadolu’da 41 şubesi olan “Kültür Eğitim Kurumları”, ilerleyen yıllarda da birçok ilde yeni şubeler açarak kaliteli hizmetini tüm Anadolu’ya yayma çabası içinde olacaktır.

“Kültür Eğitim Kurumları” Bugün olduğu gibi yarın da,yüksek hizmet anlayışı, güçlü öğretmen kadrosu ve öğrenci merkezli eğitim anlayışı ile ilerlemeyi tüm Türkiye’nin teveccühüyle de hızlı gelişmesini sürdürecektir. Eğitime ve insanımıza yapılan bu yatırım, Türkiye’nin geleceğine yapılan bir yatırımdır.